Chemický peeling

Chemický peeling je neinvazivní metoda, která se požívá k projasnění, pročištění a omlazení pleti, vyhlazení jemných vrásek a k redukci rozšířených pórů, k regeneraci pokožky poškozené sluncem. Chemický peeling je nedílnou součástí komplexní léčby akné, pozitivně působí na mastnou pokožku.

Co je to chemický peeling?

 • neinvazivní metoda, která se požívá k projasnění, pročištění a omlazení pleti, vyhlazení jemných vrásek a k redukci rozšířených pórů, k regeneraci pokožky poškozené sluncem.
 • nedílnou součástí komplexní léčby akné, pozitivně působí na mastnou pokožku.
 • rychlý a účinný postup používaný k omlazení a regeneraci pokožky a jako součást léčby akné obličeje, krku a dekoltu, ale také na hřbetu rukou a zad chemickou cestou
 • vhodný pro všechny, kteří očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, zjemnění vrásek a pleti poškozené sluncem
 • preventivní léčebná metoda

Jak probíhá chemický peeling?

Aplikace trvá cca 10-15 minut a používá se při něm peelingová směs různých chemických látek, nejčastěji ovocných kyselin různé koncetrace 15%, 40% a 70%. Při ošetření chemickým peelingem lékař nanese směs pomocí štetečku na obličej – samotná regenerace pleti je pozorovatelná bezprostředně po zákroku.

V závislosti na hloubce narušení pleti a podle zvolené koncentrace a délky působení dělíme chemický peeling na:

 • povrchový
 • středně hluboký
 • hluboký

Kyselina glykolová, nejčastěji používaný chemický peeling na naší klinice

Působením účinné látky dojde nejprve k rozvolnění povrchové vrstvy kůže, která se následně začne olupovat a obnovovat. Tím je dosaženo mladistvějšího a svěžejšího vzhledu. Ošetření je provedeno rovnoměrným nanesením aktivní látky na pokožku. Po několika minutách působení je látka neutralizována a odstraněna. Ošetření chemickým peelingem se obvykle provádí v několika sezeních, přibližně 4x - 6x v závislosti na typu úpkožky a poškození pokožky. Lze je také kombinovat s jinými metodami, jako je například laserová gelová maska, biostimulační laser, nebo Omnilux.

Po dobu ošetření chemickým peelingem Praha je nezbytné se vyvarovat slunečnímu záření.

Co vše Vás čeká na konzultaci s odborníkem?

Lékař v Vámi

 • probere motivaci k danému zákroku
 • zhodnotí stav Vaší pokožky a dle zjištění Vám doporučí vhodný typ chemického peeligu

Pokud by očekávaný výsledek neodpovídal Vašim představám, ale ani představám lékaře, je od zákroku upuštěno a společně se hledají jiné alternativy. Pokud se vzájemně domluvíte na ošetření, bude Vám podrobně objasněn princip zákroku, možná rizika a vysvětleny pokyny i zásady nutné před provedením peelingu a po ošetření.


Na naší klinice nabízíme chemický peeling v širokém spektru

 • Glykopeel - mastá pokožka, rozšířené póry, pigmentace
 • Kératoregulateur - specialně pro léčbu akné
 • Depigmentation - redukce pigmentací
 • Renewlift - vyrazně omlazovací efekt
 • BioredPeel - intenzivně omlazovací efekt, provádí se současně s ošetřením pokožky přistroje pomocí Omnilux

Naši přední odborníci v estetické a laserové dermatologii sestaví cíleně, dle zjištěného stavu Vaší pokožky a dle Vašich představ, speciální léčebný program tak, aby vyhovoval Vašim časovým i finančním možnostem s cílem vyřešit daný estetický problém. Veškeré uvedené omlazovací metody se dají také vzájemně kombinovat a jsou samozřejmě velmi vhodné i pro muže.

Cena chemického peelingu

Máte zájem o chemický peeling? Napište nám!


Označené* položky jsou povinné.

Certifikát kvality a bezpečí
poskytovaných zdravotních služeb

Klinika Laser Esthetic splnila přísné standardy a dne 18.11.2014 obhájila Certifikát kvality a bezpečí v poskytování zdravotních služeb. Tato významná akreditace je známkou toho, že se mohou pacienti i zaměstnanci cítit v našem zařízení bezpečně, a že dbáme na kvalitu a vysokou odbornost poskytovaných služeb.

Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci
Nebo přímo volejte
+420 739 308 021
+420 221 666 142