Nadměrné pocení a jeho odstranění

Lidé trpící nadměrným pocením bývají společensky znevýhodněni. K nadměrnému pocení dochází zvýšenou činností potních žláz. Jedná se většinou o určité lokality jako jsou dlaně, podpaží, chodidla nebo čelo. Účinným řešením je injekční aplikace botulotoxinu.

Nadměrné pocení v podpaží, rukou či jiných oblastí těla - fokální hyperhidrosa

Odstranění nadměrného pocení určitých lokalit se provádí tak, ze se do postižené oblasti aplikuje velmi tenkými jehličkami látka botulotoxin. K léčebným účinkům se používá velmi ředěného roztoku, jehož malé množství se aplikuje do kůže postižené oblasti, počítá se přibližně jeden vpich na 1 cm čtvereční. Princip účinku botulotoxinu spočívá v zabránění převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázy.

Nadměrné pocení se projevuje nejčastěji v oblastech

  • chodidel
  • v podpaží
  • na rukou - dlaních
  • čela

Co vše Vás čeká na konzultaci s odborníkem?

Lékař s Vámi

  • probere motivaci k danému zákroku
  • zhodnotí celkový zdravotní stav a případné kontraindikace k danému výkonu
  • zjišťuje některé dědičné zátěže k danému problému
  • nabídne Vám ten nejvhodnější postup řešení daného problému, individuálně, dle Vašich požadavků.

Pokud by očekávaný výsledek neodpovídal Vašim představám, ale ani představám lékaře, je od zákroku upuštěno a společně se hledají jiné alternativy. Pokud se vzájemně domluvíte na doporučeném řešení, bude Vám podrobně objasněn princip zákroku, možná rizika a vysvětleny pokyny i zásady nutné pro domácí ošetřovaní po daném zákroku. Zákrok lze provést již při této vstupní konzultaci, žádná výrazná omezení po zákroku nejsou nutná.

Cena odstranění nadměrného pocení

Máte zájem o odstranění nadměrného pocení v podpaží, rukou či jíné oblasti těla? Napište nám!


Označené* položky jsou povinné.

Certifikát kvality a bezpečí
poskytovaných zdravotních služeb

Klinika Laser Esthetic splnila přísné standardy a dne 18.11.2014 obhájila Certifikát kvality a bezpečí v poskytování zdravotních služeb. Tato významná akreditace je známkou toho, že se mohou pacienti i zaměstnanci cítit v našem zařízení bezpečně, a že dbáme na kvalitu a vysokou odbornost poskytovaných služeb.

Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci
Nebo přímo volejte
+420 739 308 021
+420 221 666 142