Plazmalifting

Plazma terapie, neboli Platelet Rich Plasma Therapy (PRP), je unikátní metoda aplikace speciálně upravené vlastní krevní plazmy. Krevní plazma přirozeným, velice šetrným a bezpečným způsobem umožňuje proces revitalizace a rejuvenace nejen kůže a podkoží, ale třeba i kloubů. Jedná se o materiál získaný z vlastní krve klienta.

V čem je plazma terapie jedinečná?

Především v trombocytech, krevních destičkách. Ty jsou nejen hlavním stimulátorem pro růst buněk kůže, ale také podporují aktivitu kmenových buněk v místě, kam plazmu aplikujeme. Dále v růstových faktorech, hojivých enzymech a dalších podpůrných buňkách, které jsou ve velkém množství obsaženy v takto speciálně připravené a obohacené plazmě.

Jak zákrok plazmaterapie probíhá?

Po odběru 10 ml krve se pomocí centrifugy oddělí plazma od ostatních složek krve. Získaná plazma se smíchá se speciálním aktivátorem a poté se aplikuje mikrojehličkami do kůže a podkoží na místa, která potřebujeme regenerovat. Ošetření trvá, dle rozsahu lokality, asi 10 až 15 minut.

Důležitou součástí celého procesu zpracování a získání plazmy uzavřeným systémem je osobní účast klienta, tím je zaručena absolutní bezpečnost procesu pro klienta při manipulaci s jeho biologickým materiálem.

Pro koho je plazma terapie vhodná?

Plazmaterapie je vhodná v případě stárnoucí, unavené pokožky a při vyplnění vrásek a kruhů pod očima. Vysoký efekt byl zjištěn také u léčby a korekce jizev, špatně se hojících ran a při nadměrném padání vlasů. Využití vlastní plazmy je vhodné i pro alergiky nebo osoby s velmi citlivou pokožkou. Plazmaterapii lze využít ve všech uvedených případech také jako prevenci. Nedoporučuje se při a po akutní infekci, při akutní formě akné, nebo chronické nemoci jater.

Nejčastější forma ošetření je tzv. Plazmalifting

V estetické dermatologii se nejčastěji plazma aplikuje do oblastí obličeje, krku a dekoltu, nebo hřbetu rukou. Možné je také využití terapie ve vlasaté části hlavy k revitalizaci vlasových kořínků.

Jak často se doporučuje ošetření vlastní plazmou?

Procedura by se měla aplikovat ve dvou až třech dávkách, v intervalu od 14 do 20 dnů mezi jednotlivými sezeními. Pokud se tento postup dodrží, výsledek je vidět po 2 - 3 týdnech a přetrvá 8 - 12 měsíců v závislosti na typu pleti, stavu kůže a životním stylu.

Jaká je rekonvalescence po ošetření plazmaterapií?

Rekonvalescence je minimální. Místa vpichů jsou po ošetření mírně začervenalá. Druhý den po zákroku je možné se zařadit běžně do pracovně-společenského života. Vhodné je vyvarovat se slunečnímu záření asi týden po ošetření.

Cena plazmaterapie

Zaujal vás plazmalifting? Objednejte se na konzultaci k zákroku.


Označené* položky jsou povinné.

Certifikát kvality a bezpečí
poskytovaných zdravotních služeb

Klinika Laser Esthetic splnila přísné standardy a dne 18.11.2014 obhájila Certifikát kvality a bezpečí v poskytování zdravotních služeb. Tato významná akreditace je známkou toho, že se mohou pacienti i zaměstnanci cítit v našem zařízení bezpečně, a že dbáme na kvalitu a vysokou odbornost poskytovaných služeb.

Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci
Nebo přímo volejte
+420 739 308 021
+420 221 666 142