Mezoterapie

Mezoterapie je injekční nebo přístrojová metoda, která přirozeně podporuje hydrataci, tvorbu kolagenu, elastinu a obnovu buněk. Vypne kůži a vyrovná povrchové vrásky. Mezoterapie se používá jako metoda preventivní i léčebná.

Mezoterapie je injekční nebo přístrojová metoda, která přirozeně podporuje hydrataci, tvorbu kolagenu, elastinu a obnovu buněk. Vypne kůži a vyrovná povrchové vrásky. Mezoterapie je minimálně invazivní postup, při kterém se speciální léčivé roztoky aplikují mikroinjekcemi do střední vrstvy kůže (tzv. mezodermu), tedy přibližně do hloubky 4 mm.

Léčebné roztoky obsahují vysoké koncentrace kyseliny hyaluronové, vitamínů, aminokyselin a koenzymů. Tyto látky mají zásadní význam pro regeneraci pokožky a jedině tato metoda zaručí, že se potřebné látky pro regeneraci a omlazení pokožky dostanou tam, kde mohou pozitivně působit.

Co je to mezoterapie?

Pokud je pokožka vysušená, a jestliže je třeba vypnout drobné vrásky, bývá tento roztok kombinován s kyselinou hyaluronovou. Ta je důležitým stavebním prvkem kůže. Její aplikací je dosaženo intenzivní hydratace a následného vypnutí a zpevnění pokožky. Taktéž lze vyhladit středně hluboké vrásky krku, dekoltu či na rukou. Přesný postup léčby a složení léčebných roztoků určí lékař na základě zhodnocení stáří a stavu pokožky.

Co vše Vás čeká na konzultaci s odborníkem?

 • Zkušený kékař s Vámi probere motivaci k neinvazivní mezoterapii,
 • zhodnotí váš celkový zdravotní stav a případné kontraindikace k zákroku,
 • zjišťuje některé dědičné zátěže k danému estetickému nedostatku,
 • nabídne Vám ten nejvhodnější postup řešení problému a určí typ léčebných roztoků - individuálně, dle stavu Vaší pokožky.

Pokud by očekávaný výsledek mezoterapie neodpovídal Vašim představám, ani představám lékaře, je od zákroku upuštěno a společně se hledají jiné možnosti. Pokud se vzájemně domluvíte na doporučeném řešení, bude Vám podrobně objasněn princip zákroku, možná rizika a vysvětleny pokyny k domácímu ošetřovaní po neinvazivní mezoterapii.

Léčba mezoterapií v Praze

 • Schéma léčby se zpravidla řídí stářím a stavem pokožky - první dvě, po sobě měsíc následující aplikace a třetí aplikaci za tři měsíce.
 • Pokud chcete udržet efekt mezoliftu - mezoterapie - co nejdéle, je vhodné opakovat ošetření jednou v roce

Ošetření se zcela běžně provádí bez znecitlivění, u citlivějších jedinců je možné aplikovat anestetickou mast EMLA.

Jaké oblasti ošetřujeme mezoterapií?

 • celý obličej, nebo pouze určité oblasti oblasti obličeje
 • krk a dekolt
 • hřbety rukou

Hojení pokožky po mezoterapii

Rekonvalescence po neinvazivní mezoterapii se vztahuje k rozsahu zákroku a typu pokožky, je tedy velmi individuální. Standardně se může klient zařadit do běžného společenského a pracovního života zpravidla druhý den.

 • může přetrvávat mírný otok ošetřené oblasti
 • místa vpichu mohou být 1-2 dny mírně začervenalá
 • bezprostředně po ošetření a následné dva dny je vhodné se vyvarovat intenzivnímu slunění
 • používat vysoké ochranné faktory SPF 30
 • jiná zvláštní opatření nejsou nutná, podrobnosti Vám sdělí lékař.

Naši přední odborníci v estetické a laserové dermatologii sestaví cíleně, dle typu a stavu Vaší pokožky i představ, speciální léčebný program. Řešení vašeho problému je vždy v souladu s Vašimi časovými a finančními možnostmi. Mezoterapie je vhodná i pro muže a lze ji kombinovat s dalšími omlazovacími metodami na naší klinice.

Cena mezoterapie

Máte zájem o mezoterapii? Napište nám!


Označené* položky jsou povinné.

Certifikát kvality a bezpečí
poskytovaných zdravotních služeb

Klinika Laser Esthetic splnila přísné standardy a dne 18.11.2014 obhájila Certifikát kvality a bezpečí v poskytování zdravotních služeb. Tato významná akreditace je známkou toho, že se mohou pacienti i zaměstnanci cítit v našem zařízení bezpečně, a že dbáme na kvalitu a vysokou odbornost poskytovaných služeb.

Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci
Nebo přímo volejte
+420 739 308 021
+420 221 666 142