Klinika laserové, estetické dermatologie a plastické chirurgie

Vždy jsem obdivovala lidi, kteří chtěli změnit svět k lepšímu. Teď už vím, kde k lepšímu změní vás!


RSSRSS

Archiv novinek

Laserové odstranění pigmentace, pigmentové skvrny

Nežádoucí pigmentace na obličeji i jinde na těle je nutné nejdříve odborně dermatoskopicky vyšetřit. Po vyšetření Vám odborný lékař - dermatolog navrhne vhodnou formu odstranění těchto pigmentových skvrn.

Pokud bude daná pigmentace, pigmentová skvrna vhodná k laserovému odstranění, používá se speciální depigmentační laser, který patří do kategorie tvrdých (hard) laserů. Na naší klinice používáme dva typy depigmentačních laserů:

 • Alexandritový laser
 • Q switched NdYAG laser

Laserové odstranění pigmentací, pigmentových skvrn

Paprsek laseru, řízený počítačem, je zaměřen tak, aby cíleně zasáhl pigmentový projev v kůži.Laserový paprsek je schopen obrovskou energií v tisícině vteřiny bez poškození okolní tkáně zasáhnout přesně místo, kde chceme pigmentové skvrny odstranit. Paprsek laseru daný pigment tzv. rozstřelí na mikroskopické částečky, které bílé krvinky postupně odplaví z těla. Laserové odstranění pigmentace trvá několik minut dle rozsahu ošetřované plochy.

Při odstraňování pigmentových skvrn je nutno počítat s více ošetřeními, zpravidla 2 - 4 podle povahy pigmentace. U rozsáhlejších ploch doporučujeme použít tzv. test na malé ploše, díky kterému se klient přesvědčí o požadovaném výsledku ošetření bez výrazných finančních nákladů a lékař tak zvolí optimální léčebné parametry laseru. Pro většinu pacientů není laserové odstranění pigmentací, odstranění tetování a skvrn nijak bolestivé. Ošetření je vnímáno jako „štípnutí“. Ve většině případů není nutné znecitlivění. Na vyžádání, nebo v případě ošetření větších ploch, je samozřejmě možno použít znecitlivující mast EMLA.

Co vše Vás čeká na konzultaci s odborníkem?

 • Lékař vyšetří pigmentové skvrny a navrhne Vám nejvhodnější způsob jejich odstranění,
 • zhodnotí Váš celkový zdravotní stav a případné kontraindikace k danému výkonu,
 • zjišťuje některé dědičné zátěže k danému estetickému problému a seznámí vás s cenovou relací požadovaného zákroku,

Pokud by očekávaný výsledek neodpovídal Vašim představám, ale ani představám lékaře, je od zákroku upuštěno a společně se hledají jiné alternativy. Pokud se vzájemně domluvíte na doporučeném řešení, bude Vám podrobně objasněn princip zákroku, možná rizika a vysvětleny pokyny i zásady nutné pro domácí ošetřovaní po daném zákroku.

Před laserovým odstraněním pigmentových skvrn Po laserovém odstranění pigmentových skvrn Laserové odstranění pigmentových skvrn - před Laserové odstranění pigmentových skvrn - po

Po laserovém odstranění pigmentových skvrn

Doba rekonvalescence se vztahuje k typu ošetřeného postižení a použité energii a je velmi individuální.

 • většina ošetření se hojí bez stroupku
 • výsledek léčby lze hodnotit v odstupu 5-6 týdnů
 • podrobné informace k výsledku sdělí lékař po výkonu a pacient je obdrží také písemně
 • bezprostředně po ošetření je dobré vyvarovat se intenzivnímu slunění (včetně solaria) a používat vysoké ochranné faktory SPF 50
 • u pleti se sklonem k pigmentacím vynechat slunění definitivně
 • jiná zvláštní opatření nejsou nutná, podrobnosti Vám sdělí lékař dle rozsahu výkonu

Nejdůležitější je prevence!

Velmi důležitou součástí prevence vzniku nežádoucích pigmentových skvrn je ochrana proti slunečnímu záření. Ta by se měla stát každodenním návykem zejména u jedinců s nízkým fototypem, nebo jedinců ohrožených fotosenzitivitou. Zabrání se tak nejen akutnímu popálení kůže, ale i rozvoji stárnutí kůže a případnému kožnímu nádoru.

Certifikát kvality a bezpečíKlinika Laser Esthetic splnila přísné standardy a dne 18.11.2014 obhájila Certifikát kvality a bezpečí. Tato významná akreditace je známkou toho, že se mohou pacienti i zaměstnanci cítit v našem zařízení bezpečně, a že dbáme na kvalitu a vysokou odbornost poskytovaných služeb.

Cena zákroku Laserové odstranění pigmentací


Foto pigmentové skvrny nejen na obličeji

Foto po odstranění pih na obličeji

Foto před odstraněním pih na obličeji

Foto před odstraněním pigmentové skvrny na obličeji

Foto po odstranění pigmentové skvrny na obličeji

Máte zájem o Laserové odstranění pigmentací? Napište nám!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


Odborníci na estetickou a laserovou dermatologii

Objednat


www.lui-magazine.czSphere cardPoskytujeme výhody a slevy na karty s věrnostním programem Poskytujeme 10% slevu na všechny lékařské zákroky a 50% slevu na vstupní vyšetření a konzultace.Sphere Card.

© 2016, LASER ESTHETIC s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

SEO a internetový marketing | Výměna odkazů | Google+

Nahoru ↑