Chirurgická korekce jizev

Jizvu, která již vznikla, nelze nikdy zcela odstranit. Lze ji ovšem zkorigovat tak, aby byla esteticky a funkčně přijatelná.

Kdy přistupujeme k chirurgické korekci jizvy

  • jedná-li se o jizvu, která svým stářím (rok a déle) již není vhodná pro konzervativní korekci (laser, silikonové plátky apod.)
  • jedná-li se o jizvu, která vznikla po chirurgickém zákroku, nebo úrazu a nachází se na místě, kde je esteticky nepřijatelná

Co vše Vás čeká na konzultaci s odborníkem?

Lékař s Vámi:

  • probere motivaci k danému zákroku
  • zhodnotí celkový zdravotní stav, prodělané nemoci, operace, vznik jizvy
  • zjišťuje některé dědičné zátěže, které mohou ovlivňovat špatné hojení jizev

Pokud by očekávaný výsledek neodpovídal Vašim představám, ale ani představám lékaře, je od zákroku upuštěno a společně se hledají jiné alternativy. Pokud se vzájemně domluvíte na chirurgickém řešení, bude Vám podrobně objasněn princip zákroku, možná rizika a vysvětleny předoperační pokyny i zásady nutné pro pooperační období.

Excize jizvy

Stávající jizva se chirurgicky zcela odstraní, okraje rány se sešijí plastickým stehem. Po odstranění stehů je vhodné jizvu ihned ozařovat biostimulačním laserem, což výrazně přispěje k dobrému hojení jizvy a estetickému výsledku. Zákrok se standardně provádí v místní anestezii.

Rekonvalescence po excizi jizvy

Vzhledem k tomu, že rekonvalescence je proces ryze individuální, závisí nejen na daných schopnostech hojení organismu každého jedince, ale je i odrazem svědomitosti každého klienta, jak dodržuje pooperační pokyny lékaře.

  • důležité je chránit jizvu před slunečním zářením 1 až 2 měsíce
  • používat ochranné krémy s vysokým SPF 30 a výše
  • provádět masáže jizvy (postup určí lékař)

Veškeré další podrobnosti, které se týkají právě Vašeho estetického problému Vám ochotně sdělí lékař při vstupní konzultaci a vyšetření.

Cena chirurgických korekcí jizev

Máte zájem o chirurgickou korekci jizev? Napište nám!


Označené* položky jsou povinné.

Certifikát kvality a bezpečí
poskytovaných zdravotních služeb

Klinika Laser Esthetic splnila přísné standardy a dne 18.11.2014 obhájila Certifikát kvality a bezpečí v poskytování zdravotních služeb. Tato významná akreditace je známkou toho, že se mohou pacienti i zaměstnanci cítit v našem zařízení bezpečně, a že dbáme na kvalitu a vysokou odbornost poskytovaných služeb.

Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci
Nebo přímo volejte
+420 739 308 021
+420 221 666 142