Modelace povislých prsů

Touto operací docílíme zpevnění a úpravu tvaru povislých a povadlých prsů. Na tento nepříznivý tvar prsů má vliv zejména těhotenství a kojení, později období přechodu a menopauza a výrazné výkyvy v tělesné hmotnosti.


Proč modelace povislých prsů?

Tvar ženských ňader je značně individuální. Prsa tvoří dobře vyvinutá prsní žláza, vazivo a tuk. Vývoj prsou je ukončen mezi 16. - 18. rokem života a jejich tvar se mění s věkem a během významných hormonálních výkyvů:

 • puberta
 • těhotenství a kojení
 • později období přechodu a menopauza
 • minimální vliv nelze odepřít ani zemské gravitaci

Cílem modelace prsou je získat mladistvý vzhled poprsí. Většinou se jedná o úpravu výšky bradavky - dvorce a modelaci prsní žlázy. Čím menší je pokles prsou, tím méně je nutné zasáhnout do prsní žlázy. Touto operací prsou nelze zamezit působení gravitace a času, proto efekt není trvalý. Většinou se modelace povislých prsou provádí z estetických důvodů. Z medicínského pohledu je doporučována pro výraznou asymetrii nebo po částečné redukci prsní žlázy. Modelace prsů je nutná při vyndání prsních implantátů.


Co vše Vás čeká na konzultaci s odborníkem?

Lékař s Vámi:

 • probere motivaci k danému zákroku
 • zhodnotí celkový zdravotní stav, prodělané nemoci, operace
 • zjišťuje některé dědičné zátěže k danému estetickému problému

Pokud by očekávaný výsledek neodpovídal Vašim představám, ale ani představám lékaře, je od zákroku upuštěno a společně se hledají jiné alternativy. Pokud se vzájemně domluvíte na operačním řešení, bude Vám podrobně objasněn princip zákroku, možná rizika a vysvětleny předoperační pokyny i zásady nutné pro pooperační období.


Jak probíhá operace modelace povislých prsů

Existují různé varianty operačních postupů, které se dělí podle umístění jizvy. Lékař volí vhodný typ modelace prsou podle velikosti prsů a jejich povisu a podle požadovaného pooperačního efektu. V rozhodování ohledně operačního postupu hraje roli velikost a váha poprsí. Modelační chirurgické výkony na tvarově a velikostně změněných prsou jsou ve většině případů prováděny za cenu jizev. Ty jsou v některých případech zjevné svisle od prsního dvorce k podprsní rýze a v průběhu této rýhy. Jizvy postupem času – několika měsíců - samozřejmě blednou.

Jejich hojení a estetický vzhled lze na naší klinice výrazně podpořit a vylepšit podpůrnou laserovou léčbou.


Hospitalizace po operaci modelace prsů

Po operaci je klient uložen na pooperačním pokoji, kde je pod permanentním dohledem odborného lékaře a sestry. Operace modelace prsů se provádí v celkové anestezií. Hospitalizace je nutná 1 - 2 dny.

Rekonvalescence po operaci

Rekonvalescence po modelaci povislých prsů je proces ryze individuální, závisí nejen na daných schopnostech hojení organismu každého jedince, ale je i odrazem svědomitosti každého klienta, jak dodržuje pooperační pokyny lékaře.

 • Týden po výkonu je nutný klidový režim v domácím ošetřování
 • Další týden je možné zapojit se do klidnějšího pracovního režimu, dle druhu zaměstnání
 • Plná fyzická zátěž je možná zpravidla po měsíci
 • Stehy se odstraňují zhruba dva týdny po výkonu
 • Speciální pooperační podprsenku je nezbytné nosit minimálně šest týdnů po výkonu, tuto podprsenku obdržíte po operaci na naší klinice

Proč podstoupit modelaci prsou u nás?

 • Zajištění kompletního předoperační vyšetření včetně sonografického vyšetření prsů a prohlídky internistou přímo na naší klinice.
 • Komfortní prostředí kliniky, diskrétní a individuální přístup, dostatek informací a komunikace.
 • Plastiku prsou provádí plastický chirurg MUDr.Miroslav Krejča,Ph.D
 • Zkušený anesteziologický tým s dlouholetou praxí.
 • Zdravotní sestry s vysokoškolským vzděláním v oboru ošetřovatelství.
 • Nepřetržitá pooperační péče na intermediálním pokoji s centrální monitorizací životních funkcí
 • Permanentní dohled odborného chirurgického a ARO personálu.

Veškeré další podrobnosti, které se týkají právě Vašeho estetického problému Vám ochotně sdělí lékař při vstupní konzultaci a vyšetření.


Reference od našich pacientek

„Ke zmenseni a modelaci prsou jsem se odhodlavala nekolik let. Na kliniku Laser Esthetic jsem sla s velikymi obavami a nekolikrat jsem i termin konzultace presunula. Strach byl zcela zbytecny, pan doktor Krejča taktnim pristupem prekonal me vahani, operace probehla bez problemu a pooperacni pece byla skvela. Profesionalni a velice prijemny personal kliniky se o me staral v podstate jako na dovolene, takovy servis a pohodu jsem jeste nezazila. Bolest nebyla nijak zásadni a rekonvalescence podstatne kratsi a snazsi, nez jsem cekala. Po teto zkusennosti jen lituji, ze jsem operaci neabsolvovala o deset let drive, protoze zakrok naprosto zmenil muj zivot. Profesionalni a presto velmi lidsky a diskretni pristup vsech na Klinice Laser Esthetic jsem obdivovala.“

Gabina R.,
Spokojená pacientka MUDr. Krejči

Cena modelace povislých prsů

Ukázky výsledků modelace prsou


Máte zájem o modelaci povislých prsů? Objednejte se na konzultaci!


Označené* položky jsou povinné.

Certifikát kvality a bezpečí
poskytovaných zdravotních služeb

Klinika Laser Esthetic splnila přísné standardy a dne 18.11.2014 obhájila Certifikát kvality a bezpečí v poskytování zdravotních služeb. Tato významná akreditace je známkou toho, že se mohou pacienti i zaměstnanci cítit v našem zařízení bezpečně, a že dbáme na kvalitu a vysokou odbornost poskytovaných služeb.

Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci
Nebo přímo volejte
+420 739 308 021
+420 221 666 142