Odstranění jizev chirurgicky nebo laserem

Jizvy na obličeji, krku, břiše a jinde na těle mohou být nepříjemnou vzpomínkou na prodělaný úraz či chirurgický zákrok. Odstranit tyto jizvy zcela a beze zbytku bohužel nelze, avšak včasnou konzervativní nebo chirurgickou léčbou docílíme korekce různých typů jizev. Ty jsou potom minimálně viditelné a esteticky i funkčně přijatelné.

  • Jizvy keloidní a hypertrofické – Vystouplé, plastické jizvy s červeným až fialovým zabarvením.
  • Jizvy hypotrofické – Vkleslé jizvičky například po akné, které tvoří prohlubeň na pokožce.

Chirurgické odstranění jizev

Staré, vyzrálé a keloidní jizvy ošetřujeme chirurgicky, plastickou operací. Tímto postupem lze znatelně snížit nápadnost jizev a vytvořit nové spojení, které je oproti původní jizvě zcela nenápadné, čisté a bez vystouplých okrajů. Zákrok se většinou provádí v místní anestézii a jeho princip vám ochotně vysvětlí lékař při vstupní konzultaci a vyšetření.

  • Plastickou operací odstraňujeme starší a keloidní jizvy.
  • Plastická operace probíhá v lokální anestézii.
  • Používají se vstřebatelné, plastické stehy.
  • Esteticky a funkčně zlepší vzhled původní jizvy.

Plastické operace provádí na klinice LASER ESTHETIC erudovaný specialista MUDr. Miroslav Krejča, Ph.D.

Konzervativní léčba jizev

V určitých případech lze jizvy vyhlazovat také neinvazivní, konzervativní cestou. Využívá se k tomu několik typů moderních laserů, frakční radiofrekvence, injekční aplikace kortikoidů, apod.

S konzervativní léčbou – korekcí je vhodné začít maximálně do 1 roku od vzniku jizvy, ať už vznikla po úraze nebo chirurgickém zákroku. Čím dříve s jizvou přijdete, tím lepších výsledků můžeme dosáhnout.

  • Konzervativní metody jsou vhodné pro jizvy staré maximálně 1 rok.
  • Používá se Biostimulační laser Maestro, Radiofrekvenční přístroj eMatrix, akustická rázová vlna přístrojem D-ACTOR, cévní laser nebo i depigmentační lasery.
  • Ošetření je nutné opakovat.
  • Urychlí a zkvalitní hojení jizvy, aby byla co nejméně viditelná.

Na klinice LASER ESTHETIC se vám budou věnovat odbornice na estetickou a laserovou dermatologii MUDr. Simona Bedřichová a MUDr. Ivana Úlehlová.


Biostimulační laser Maestro

Terapeutický biostimulační laser Maestro urychluje a zkvalitňuje hojení jizvy, aby byla co nejméně nápadná. Paprsek laseru proniká do hloubky 2 cm a tím stimuluje kolagenová vlákna, která se nacházejí právě v těchto vrstvách kůže. Vrchní část pokožky přitom zůstává nepoškozená. Stimulací kolagenu se nastartují regenerační účinky a jizva se stává menší, jemnější a světlejší.

Jedno laserové ošetření trvá 20 minut a doporučuje se alespoň deset opakování 2x až 3x týdně. Biostimulační laser má přitom v medicíně i další využití. Kromě ošetření jizev se používá všude tam, kde je třeba urychlit hojení, odstranit zánětlivé procesy, okysličit tkáně a zvýšit jejich látkovou výměnu a regeneraci.


Radiofrekvence přístrojem eMatrix

Radiofrekvence pleti je nejnovější metoda při řešení vašich estetických problémů. Přístroj eMatrix pracuje na principu bipolární radiofrekvenční technologie a je velmi šetrný k pokožce. eMatrix zajišťuje hloubkové působení energie v tkáních a přesto se jedná o neinvazivní zákrok.

Ošetření trvá od 10 do 20 minut a měl by se několikrát opakovat s odstupem 4 až 6 týdnů, přičemž počet ošetření je velmi individuální a záleží na stavu vaší pleti i jizvy samotné. Mezi elektrodami probíhají elektromagnetické vlny, což vede k zahřívání podkoží, tvorbě kolagenu, výraznému propnutí pokožky a následné maximální redukci jizev.

Akustická rázová vlna přístrojem D-ACTOR 200

Neinvazivní metoda AWT - Akustická rázová vlna se využívá pro odstranění a léčbu celulitidy, ale také ke korekci strií, jizev a prevenci jejich vzniku. Lékařský (nikoliv kosmetický) přístroj D-ACTOR 200 dokáže velmi účinným způsobem uvolnit zatvrdlou vazivovou tkáň, zvyšuje cirkulaci krve a lymfy a stimuluje produkci kolagenu. Zlepšuje tím texturu kůže a pokožce dodává větší odolnost vůči potenciálnímu vzniku velkých, keloidních jizev.

Jedno neinvazivní ošetření akustickou rázovou vlnou trvá přibližně 30 – 50 minut. Individuálně vám potom doporučíme až 6-10 opakování 1 – 2x týdně. Zákrok můžete podstoupit celoročně.


TIP: Konzervativní cestou lze léčit i jizvy po akné.

Výrazné zlepšení stavu jizvy je viditelné po každém zákroku. 100% efektu však dosáhneme až po několika týdnech až měsících od začátku léčby. Rekonvalescence - hojení je proces zcela individuální a závisí nejen na schopnostech hojení daného organismu, ale je i odrazem svědomitosti každého pacienta, jak dodržuje pooperační pokyny lékaře. Mezi ně patří především ochrana před slunečním zářením přibližně po dobu 3 – 5 měsíců od vzniku jizvy (krémy s minimálním faktorem SPF 30).


Alternativy a další pomocníci v konzervativní léčbě jizev

V rámci konzervativní léčby jizev se velmi často využívá i speciálních mastí, které urychlují hojení (například Contratubex nebo Dermatix gel). Dále se aplikuje transdermální kolagen, tlaková masáž pomocí silikonových plátků SIL K, nebo se aplikují kortikoidní injekce Diprophos, s jejichž pomocí zmírňujeme vystouplost a tuhost jizvy.


Při ošetřování jizev přistupujeme dle individuálních potřeb také k laserovému odstranění pigmentace v jizvě. K tomu používáme Alexandritovým laser nebo Q switched NdYAG laser.

Cena laserového odstranění jizev

Ukázky průběhu odstraňování jizev


Máte jizvu, kterou byste chtěli odstranit? Objednejte se na konzultaci a zjistěte své možnosti


Označené* položky jsou povinné.

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnosti Laser Esthetic s.r.o., k zpracování vašich údajů za účelem reakce na váš dotaz a berete tímto na vědomí, že standardní email je nezabezpečený komunikační kanál Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat.Co o nás říkají naše spokojené klientky

Byla jsem na plastické operaci horních víček, klinika Laser Esthetic je moc příjemné zařízení, personál byl vstřícný a pan doktor byl taky moc fajn, bylo vidět, že je profesionál, s výsledkem jsem moc spokojená (po týdnu žádné otoky ani modřiny), stejně tak i s celou péčí.

Michaela N.

Pan doktor mi dělal plastiku nosu, výsledek je skvělý. Pan doktor byl moc milý a se zájmem se mi věnoval, prostředí na klinice Laser Esthetic bylo příjemné a nezanedbali ani pooperační péči - naopak. Veliká spokojenost.

Romana M.

Velmi profesionální a osobní přístup nejen pana MUDr. Krejči, ale celého personálu. Všechny moje otázky byly vždy podrobně a srozumitelně vysvětleny. Velmi kvalitní pooperační péče. Výsledek operace je přesně dle mých představ a očekávání. Jsem velmi spokojená.

Locknah

Byla a jsem velmi spokojená s přístupem a výsledkem operace a péče o mě před i po zákroku. Klinika Laser Esthetic zajišťuje příjemné prostředí, kvalifikovaný personál a byla pro mě správnou volbou. Prsa vypadají přirozeně k mé postavě, lékař mi vše vysvětlil a pomohl mi se dobře rozhodnout. Všem na klinice patří velký dík.

Jana

Musím kliniku doporučit. Byla jsem objednaná jen na konzultaci odstranění znaménka, a odcházela jsem již bez něj. :) Je vidět, že na klinice všechno šlape bez problému, a bez dlouhého čekání. Personál vstřícný a paní doktorka Bedřichová moc milá a ochotná.

Destal

Podstoupila jsem na klinice Laser Esthetic laserovou depilaci několika oblastí (podpaží, nohy, bikiny). S účinky jsem moc spokojená. Stejně tak s milým a ochotným personálem. Opravdu vřele doporučuji!

Anonymní zákaznice

Úžasná klinika, skvělý přístup personálu a hlavně pana MUDr. Miroslava Krejči. Jsem necelé dva měsíce po operaci, jizvy se krásně hojí a já mám pocit, že žiji nový život. Opět se cítím jako žena a zvedá se mi sebevědomí. Po porodech uvažuji i o úpravě povislého bříška. A pokud se rozhodnu, volba je jasná.

Anonymní zákaznice

Certifikát kvality a bezpečí
poskytovaných zdravotních služeb

Klinika Laser Esthetic splnila přísné standardy a obhájila Certifikát kvality a bezpečí v poskytování zdravotních služeb. Tato významná akreditace je známkou toho, že se mohou pacienti i zaměstnanci cítit v našem zařízení bezpečně, a že dbáme na kvalitu a vysokou odbornost poskytovaných služeb.

Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci
Nebo přímo volejte
+420 739 308 021
+420 221 666 142