Křečové žíly operace - CHIVA metoda

Operace křečové žíly metodou CHIVA je vynálezem francouzských lékařů a název je zkratkou La cure hemodynamique de l´ínsufissianc veineuse en ambulatoire.a jedná se o velmi účinný postup, jak pacienta zbavit křečových žil. Při operaci křečových žil metodou CHIVA chirurg odstraní pouze poškozené části žíly. CHIVA metoda je vhodnější k řešení problému se spíše drobnými žilkami mimo hlavní kmen.

Možnosti operace křečových žil

 • krosektomie a striping
 • radiofrekvenční endovaskulární ablace
 • metoda CHIVA
 • skleroterapie

Operace křečových žil není indikována

 • při akutní hluboké žilní trombóze,
 • při ischemii dolních končetin III-IV.stupně
 • v graviditě, těhotenství
 • při zánětlivém onemocnění kůže a podkoží dolních končetin
 • při celkové kontraindikaci k operaci

Křečové žíly miniinvazivní operace CHIVA

Je velmi efektivním postupem, opět ve srovnání s klasickou operací křečových žil, při které je celá postižená žíla u těla vytrhnutá, při metodě CHIVA chirurg odstraní pouze poškozené části žíly.

 • Metoda CHIVA je vhodná k odstranění drobných žilek mimo hlavní kmen.
 • Pro volbu CHIVA metody není ani tak rozhodující věk, jako spíše váš zdravotní stav.
 • Její nespornou výhodou je, že se může operace křečové žíly provádět ambulantně a v lokální anestezii, bez nutnosti hospitalizace.

Postup operace CHIVA metoda

Operací lze odstranit křečové žíly všech velikostí. V přesně stanovených místech bude proveden malý řez či vpich, velký asi 1-3 mm, kterým jsou křečové žíly podvázány, zkráceny a některé odstraněny. Operace bývá doplněna sklerotizací. Cílem metody je odstranit veškeré křečové žíly, které jsou nadbytečné a po operaci nebudou chybět.

Po operaci křečových žil

Po zákroku budete moci odejít domů po skončení operace. Bude vám doporučeno minimálně 14 dní po zákroku, ale raději déle nosit bandáže či kompresivní punčochy. Prvních 4-6 týdnů je nutné se vyhnout sportovním činnostem, jako je lyžování, veslování, tanec. Běžná cvičení lze provádět asi 2-3 týdny po operaci. Metoda je vysoce účinná, nicméně existuje možnost, že se varixy znovu objeví. Zda k tomu dojde, závisí především na geneticky určené kvalitě cévní stěny. Ale i když dojde k recidivě, většinou již nedosahuje rozsahu původního nálezu.

Co vše Vás čeká na konzultaci s odborníkem?

Lékař s Vámi

 • provede vyšetření daného problému a zajistí další potřebná vyšetření (sonografie apod.)
 • zhodnotí celkový zdravotní stav a případné kontraindikace k danému výkonu
 • zjišťuje některé dědičné zátěže k danému estetickému problému
 • nabídne Vám ten nejvhodnější postup řešení problému

Pokud by očekávaný výsledek neodpovídal Vašim představám, ale ani představám lékaře, je od zákroku upuštěno a společně se hledají jiné alternativy. Pokud se vzájemně domluvíte na doporučeném řešení, bude Vám podrobně objasněn princip operace křečové žily, možná rizika a vysvětleny pokyny i zásady nutné pro domácí ošetřovaní po daném zákroku.

Cena operace křečových žil

Ukázky operace křečových žil pomocí metody CHIVA


Máte zájem o Operaci křečových žil metodou CHIVA? Napište nám!


Označené* položky jsou povinné.

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnosti Laser Esthetic s.r.o., k zpracování vašich údajů za účelem reakce na váš dotaz a berete tímto na vědomí, že standardní email je nezabezpečený komunikační kanál Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat.Co o nás říkají naše spokojené klientky

Byla jsem na plastické operaci horních víček, klinika Laser Esthetic je moc příjemné zařízení, personál byl vstřícný a pan doktor byl taky moc fajn, bylo vidět, že je profesionál, s výsledkem jsem moc spokojená (po týdnu žádné otoky ani modřiny), stejně tak i s celou péčí.

Michaela N.

Pan doktor mi dělal plastiku nosu, výsledek je skvělý. Pan doktor byl moc milý a se zájmem se mi věnoval, prostředí na klinice Laser Esthetic bylo příjemné a nezanedbali ani pooperační péči - naopak. Veliká spokojenost.

Romana M.

Velmi profesionální a osobní přístup nejen pana MUDr. Krejči, ale celého personálu. Všechny moje otázky byly vždy podrobně a srozumitelně vysvětleny. Velmi kvalitní pooperační péče. Výsledek operace je přesně dle mých představ a očekávání. Jsem velmi spokojená.

Locknah

Byla a jsem velmi spokojená s přístupem a výsledkem operace a péče o mě před i po zákroku. Klinika Laser Esthetic zajišťuje příjemné prostředí, kvalifikovaný personál a byla pro mě správnou volbou. Prsa vypadají přirozeně k mé postavě, lékař mi vše vysvětlil a pomohl mi se dobře rozhodnout. Všem na klinice patří velký dík.

Jana

Musím kliniku doporučit. Byla jsem objednaná jen na konzultaci odstranění znaménka, a odcházela jsem již bez něj. :) Je vidět, že na klinice všechno šlape bez problému, a bez dlouhého čekání. Personál vstřícný a paní doktorka Bedřichová moc milá a ochotná.

Destal

Podstoupila jsem na klinice Laser Esthetic laserovou depilaci několika oblastí (podpaží, nohy, bikiny). S účinky jsem moc spokojená. Stejně tak s milým a ochotným personálem. Opravdu vřele doporučuji!

Anonymní zákaznice

Úžasná klinika, skvělý přístup personálu a hlavně pana MUDr. Miroslava Krejči. Jsem necelé dva měsíce po operaci, jizvy se krásně hojí a já mám pocit, že žiji nový život. Opět se cítím jako žena a zvedá se mi sebevědomí. Po porodech uvažuji i o úpravě povislého bříška. A pokud se rozhodnu, volba je jasná.

Anonymní zákaznice

Certifikát kvality a bezpečí
poskytovaných zdravotních služeb

Klinika Laser Esthetic splnila přísné standardy a obhájila Certifikát kvality a bezpečí v poskytování zdravotních služeb. Tato významná akreditace je známkou toho, že se mohou pacienti i zaměstnanci cítit v našem zařízení bezpečně, a že dbáme na kvalitu a vysokou odbornost poskytovaných služeb.

Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci
Nebo přímo volejte
+420 739 308 021
+420 221 666 142