Injekční sklerotizace - křečové žíly a boj proti nim

Sklerotizace je injekční metoda používaná k odstranění drobných křečových žilek-metliček na dolních končetinách. Metličky se mohou objevovat již kolem 20. roku věku, s věkem jich přibývá a mohou se zvětšovat. Jejich odstranění je možné také kombinovat s laserovou metodou.

Co je injekční sklerotizace?

Injekční sklerotizace je injekční metoda používaná k odstranění drobných křečových žilek na dolních končetinách. Provádí se nitrožilní aplikací speciálního roztoku, který způsobuje naleptání žilní stěny a následné zalepení žilky vlivem nošení kompresních elastických punčoch.

Při poruchách žilních chlopní nebo spojovacích žil bývá efekt sklerotizace nedostačující a dochází k recidivám. Žilky - metličky jsou mnohdy poskládané v několika vrstvách nad sebou a velmi často je nutné tuto metodu opakovat. Injekční sklerotizace je ambulantní metoda.

Co jsou mikrovarixy?

Vznik mikrovarixů je ovlivňován mnoha faktory - zejména se jedná o:

 • dědičné vlivy
 • obézní jedinci
 • vlivy dlouhodobého stání a sezení, zvedáním těžkých břemen,
 • v těhotenství
 • hormonální změny, zejména u žen
 • některé léky

Metličky se mohou objevovat již kolem 20. roku věku, s věkem jich přibývá a mohou se zvětšovat. Jejich odstranění je možno provádět kdykoli během roku. Limitací bývá nošení kompresních punčoch i v teplém počasí.

Po zákroku není pacient omezen v běžném životě, pohybových aktivitách, není nutná pracovní neschopnost, zákrok je možno opakovat.

Co vše Vás čeká na konzultaci s odborníkem?

Lékař s Vámi

 • provede potřebné vyšetření zdravotního problému
 • zajistí případná další vyšetření jako je sonografické vyšetření žil dolních končetin
 • zhodnotí celkový zdravotní stav a případné kontraindikace k danému výkonu
 • zjišťuje některé dědičné zátěže k danému estetickému problému

Pokud by očekávaný výsledek neodpovídal Vašim představám, ale ani představám lékaře, je od zákroku upuštěno a společně se hledají jiné alternativy. Pokud se vzájemně domluvíte na doporučeném řešení, bude Vám podrobně objasněn princip zákroku, možná rizika a vysvětleny pokyny i zásady nutné pro domácí ošetřovaní po daném zákroku.


Sklerotizaci není vhodné provádět

 • v graviditě, těhotenství
 • při kojení
 • poruchách prokrvení dolních končetin
 • alergii na léčebnou látku
 • omezené hybnosti pacienta, kdy není schopen obléknout si kompresní punčochy.

Po injekční sklerotizaci dochází

 • k výraznému estetickému zlepšení vzhledu dolních končetin
 • žilky vymizí, některé vyblednou, ale nemusí zmizet kompletně všechny ošetřené mikrovarixy
 • obvykle je nutno provést 2 nebo více sezení k dosažení požadovaného efektu
 • tímto zákrokem nelze zabránit vzniku dalších žilek v budoucnu.
Cena operace křečových žil

Máte zájem o Injekční sklerotizaci? Napište nám!


Označené* položky jsou povinné.

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnosti Laser Esthetic s.r.o., k zpracování vašich údajů za účelem reakce na váš dotaz a berete tímto na vědomí, že standardní email je nezabezpečený komunikační kanál Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat.Co o nás říkají naše spokojené klientky

Byla jsem na plastické operaci horních víček, klinika Laser Esthetic je moc příjemné zařízení, personál byl vstřícný a pan doktor byl taky moc fajn, bylo vidět, že je profesionál, s výsledkem jsem moc spokojená (po týdnu žádné otoky ani modřiny), stejně tak i s celou péčí.

Michaela N.

Pan doktor mi dělal plastiku nosu, výsledek je skvělý. Pan doktor byl moc milý a se zájmem se mi věnoval, prostředí na klinice Laser Esthetic bylo příjemné a nezanedbali ani pooperační péči - naopak. Veliká spokojenost.

Romana M.

Velmi profesionální a osobní přístup nejen pana MUDr. Krejči, ale celého personálu. Všechny moje otázky byly vždy podrobně a srozumitelně vysvětleny. Velmi kvalitní pooperační péče. Výsledek operace je přesně dle mých představ a očekávání. Jsem velmi spokojená.

Locknah

Byla a jsem velmi spokojená s přístupem a výsledkem operace a péče o mě před i po zákroku. Klinika Laser Esthetic zajišťuje příjemné prostředí, kvalifikovaný personál a byla pro mě správnou volbou. Prsa vypadají přirozeně k mé postavě, lékař mi vše vysvětlil a pomohl mi se dobře rozhodnout. Všem na klinice patří velký dík.

Jana

Musím kliniku doporučit. Byla jsem objednaná jen na konzultaci odstranění znaménka, a odcházela jsem již bez něj. :) Je vidět, že na klinice všechno šlape bez problému, a bez dlouhého čekání. Personál vstřícný a paní doktorka Bedřichová moc milá a ochotná.

Destal

Podstoupila jsem na klinice Laser Esthetic laserovou depilaci několika oblastí (podpaží, nohy, bikiny). S účinky jsem moc spokojená. Stejně tak s milým a ochotným personálem. Opravdu vřele doporučuji!

Anonymní zákaznice

Úžasná klinika, skvělý přístup personálu a hlavně pana MUDr. Miroslava Krejči. Jsem necelé dva měsíce po operaci, jizvy se krásně hojí a já mám pocit, že žiji nový život. Opět se cítím jako žena a zvedá se mi sebevědomí. Po porodech uvažuji i o úpravě povislého bříška. A pokud se rozhodnu, volba je jasná.

Anonymní zákaznice

Certifikát kvality a bezpečí
poskytovaných zdravotních služeb

Klinika Laser Esthetic splnila přísné standardy a obhájila Certifikát kvality a bezpečí v poskytování zdravotních služeb. Tato významná akreditace je známkou toho, že se mohou pacienti i zaměstnanci cítit v našem zařízení bezpečně, a že dbáme na kvalitu a vysokou odbornost poskytovaných služeb.

Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci
Nebo přímo volejte
+420 739 308 021
+420 221 666 142