Radiofrekvenční metoda VNUS Closure
odstranění křečových žil

Dovolujeme si Vás seznámit s uvedením nejnovější metody odstranění křečových žil miniinvazivní cestou a to radiofrekvenční metodou VNUS Closure, na naší klinice.

Co je to radiofrekvenční metoda VNUS Closure

Radiofrekvenční technikou provádíme uzavření všech křečových žil pomocí speciálního katetru Closure Fast, který je zaveden do křečové žíly a za pomocí radiofrekvenčního vlnění (tyto vlny jsou podobného původu jako vlny v mikrovlnné troubě) dojde k uzavření problematických žil a to bez nutnosti vlastního odstranění žilních kmenů.

Terapie křečových žil radiofrekvenčním vlněním má již 12letou tradici v USA. Do Evropy se tato metoda dostala v posledních několika letech. V České republice byla původní technika zavedena už před téměř dvěma roky. Umožňovala ale jen likvidaci hlavních žilních kmenů, v současné době je možné provádět odstranění i ostatních křečových žil.

Na tuto unikátní metodu byl proškolen jako první odborník v Evropě v dubnu 2007 anglický žilní chirurg doktor Whiteley. Specialista naší kliniky MUDr. Milan Bartášek, cévní chirurg je jedním z mála lékařů v ČR, který byl proškolen a tuto metodu již dva roky úspěšně aplikuje. Pro unikátnost této techniky limituje výrobce dovoz a použití této techniky výhradně pro vybrané kliniky a lékaře.Princip radiofrekvenční metody VNUS Closure

Principem této radiofrekvenční metody je zavedení speciálního jednorázového katetru z drobného vpichu, dle rozsahu postižení, u kotníku nebo pod kolenem do povrchních žilních kmenů až do třísla. Radiofrekvenční generátor je spojen s katétrem a vlněním o teplotě do 120 stupňů a energetickém příkonu kolem 5 wattů dochází k likvidaci (uzavření) problematické žíly. Vzhledem k přesné kontrole energie a chlazení ošetřované oblasti nevznikají žádné rozsáhlé modřiny, otoky a jiné komplikace doprovázející klasickou metodu, neboť oproti klasické operační technice se kmen pouze uzavře, neodstraňuje se. Uzavřený kmen se ponechá a na jeho místě se utvoří vazivo. Ostatní křečové žíly, které jsou mimo hlavní kmen se rovněž odstraňují radiofrekvenčním vlněním s pomocí speciální jehly Stylet, která uzavře spojení mezi jednotlivými žilními kmeny. V některých případech je ještě nutné, s pomocí mikroincize (malých řezů o velikosti cca 0,5cm) dokončení likvidace žilních uzlů, kde nelze radiofrekvenční metodu použít.


Co vše Vás čeká na konzultaci s odborníkem?

Lékař s Vámi

  • provede nezbytná vyšetření, která jsou určující, zda je tato metoda vhodná právě ve Vašem případě
  • doporučí Vám další doplňková vyšetření, zejména duplexní sonografické vyšetření žil dolních končetin, krevní odběry apod.
  • zhodnotí Váš celkový zdravotní stav, prodělané nemoci, operace
  • zjišťuje některé dědičné zátěže k danému zdravotnímu problému

Pokud by očekávaný výsledek léčby, dle zjištění neodpovídal Vašim představám, ale ani představám lékaře, je od zákroku upuštěno a společně se hledají jiné alternativy. Pokud se vzájemně domluvíte na operačním řešení, bude Vám podrobně objasněn princip zákroku, možná rizika a vysvětleny předoperační pokyny i zásady nutné pro pooperační období.


Výhody radiofrekvenční metody VNUS Closure

Tato operace je pro pacienta vysoce nadstandardní a šetrná zejména z:

  • hlediska šetrnosti k organismu (jemná operační technika, eliminace otoků a hematomů)
  • hlediska kosmetického (eliminace jizev).
  • velkým komfortem je minimální časové omezení po zákroku. Pacient může vykonávat své denní pracovně-společenské povinnosti hned druhý den po operaci, u většiny pracovních profesí není nutná pracovní neschopnost.
  • Radiofrekvenční metoda se může provádět jak v lokální anestezii, tak v celkové anestezii, záleží na rozsahu postižení.
Výsledek operace je nesrovnatelně efektnější, oproti klasické metodě a návratnost varixů po této operaci je kolem 3% oproti klasické metodě, kde je návratnost až 10%.
Cena operace křečových žil

Máte zájem o odstranění křečových žil radiofrekvenční metodu VNUS Closure? Napište nám!


Označené* položky jsou povinné.

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnosti Laser Esthetic s.r.o., k zpracování vašich údajů za účelem reakce na váš dotaz a berete tímto na vědomí, že standardní email je nezabezpečený komunikační kanál Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat.Co o nás říkají naše spokojené klientky

Byla jsem na plastické operaci horních víček, klinika Laser Esthetic je moc příjemné zařízení, personál byl vstřícný a pan doktor byl taky moc fajn, bylo vidět, že je profesionál, s výsledkem jsem moc spokojená (po týdnu žádné otoky ani modřiny), stejně tak i s celou péčí.

Michaela N.

Pan doktor mi dělal plastiku nosu, výsledek je skvělý. Pan doktor byl moc milý a se zájmem se mi věnoval, prostředí na klinice Laser Esthetic bylo příjemné a nezanedbali ani pooperační péči - naopak. Veliká spokojenost.

Romana M.

Velmi profesionální a osobní přístup nejen pana MUDr. Krejči, ale celého personálu. Všechny moje otázky byly vždy podrobně a srozumitelně vysvětleny. Velmi kvalitní pooperační péče. Výsledek operace je přesně dle mých představ a očekávání. Jsem velmi spokojená.

Locknah

Byla a jsem velmi spokojená s přístupem a výsledkem operace a péče o mě před i po zákroku. Klinika Laser Esthetic zajišťuje příjemné prostředí, kvalifikovaný personál a byla pro mě správnou volbou. Prsa vypadají přirozeně k mé postavě, lékař mi vše vysvětlil a pomohl mi se dobře rozhodnout. Všem na klinice patří velký dík.

Jana

Musím kliniku doporučit. Byla jsem objednaná jen na konzultaci odstranění znaménka, a odcházela jsem již bez něj. :) Je vidět, že na klinice všechno šlape bez problému, a bez dlouhého čekání. Personál vstřícný a paní doktorka Bedřichová moc milá a ochotná.

Destal

Podstoupila jsem na klinice Laser Esthetic laserovou depilaci několika oblastí (podpaží, nohy, bikiny). S účinky jsem moc spokojená. Stejně tak s milým a ochotným personálem. Opravdu vřele doporučuji!

Anonymní zákaznice

Úžasná klinika, skvělý přístup personálu a hlavně pana MUDr. Miroslava Krejči. Jsem necelé dva měsíce po operaci, jizvy se krásně hojí a já mám pocit, že žiji nový život. Opět se cítím jako žena a zvedá se mi sebevědomí. Po porodech uvažuji i o úpravě povislého bříška. A pokud se rozhodnu, volba je jasná.

Anonymní zákaznice

Certifikát kvality a bezpečí
poskytovaných zdravotních služeb

Klinika Laser Esthetic splnila přísné standardy a obhájila Certifikát kvality a bezpečí v poskytování zdravotních služeb. Tato významná akreditace je známkou toho, že se mohou pacienti i zaměstnanci cítit v našem zařízení bezpečně, a že dbáme na kvalitu a vysokou odbornost poskytovaných služeb.

Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci
Nebo přímo volejte
+420 739 308 021
+420 221 666 142