Abdominoplastika - plastika břicha

Plastika břicha řeší zejména problém povislé kůže a povolené břišní stěny. Tyto projevy se velmi často vyskytují po těhotenství, nebo po výrazném zhubnutí. Rozepnutím břišní stěny dochází také k rozestupu přímých břišních svalů tzv. diastáza a následně vzniká nevzhledné vyklenutí břicha, na které nemá vliv ani intenzivní cvičení.


Proč podstoupit plastiku břicha?

Plastika břicha - abdominoplastika, běžněji známá jako plastická operace břicha je rozsáhlý chirurgický zákrok, který vede ke zploštění břicha odstraněním přebytečného tuku a kůže a zpevnění svalů břišní stěny. Plastika břicha - abdominoplastika může významně upravit vzhled povislého či vyčnívajícího břicha.

Příčinou bývá:

 • Těhotenství
 • Výrazná redukce hmotnosti
 • Rozestup přímých břišních svalů a povolení břišní stěny
abdominoplastika ocenění

S povislým či "plandajícím" břichem se nejčastěji setkáváme po velkých změnách váhy či objemu břicha. U žen je to nejčastěji po těhotenství nebo výrazné redukci váhy, kdy se kůže, mnohdy poškozená striemi, nepřizpůsobí a zůstává v nadbytku. Také se může jednat o funkční poruchu břišní stěny, při které je přímý břišní sval rozvolněn a břišní stěna je povolená. Mezi svalem vzniká rozestup (diastáza), který je příčinou zmíněného "vystrčeného" či "povislého" břicha. Plastickou operací břicha je zredukována mezera mezi přímými svaly, odstraněna přebytečná kůže a přemístěn pupík.

Plastika břicha není zákrokem, který žádají pouze ženy ke zdokonalení své postavy. U mužů se tato operace provádí také, ale pouze po výrazném zhubnutí, kdy se již kůže nedokáže přizpůsobit zmenšenému objemu. U mužů často dochází k ukládání tuku do břišní dutiny a ne do podkoží. Je důležité si uvědomit, že tento problém plastika břicha nevyřeší.

Co vše Vás čeká na konzultaci s odborníkem?

Lékař s Vámi:

 • probere motivaci k danému zákroku
 • zhodnotí celkový zdravotní stav, prodělané nemoci, operace
 • zjišťuje některé dědičné zátěže k danému estetickému problému

Pokud by očekávaný výsledek neodpovídal Vašim představám, ale ani představám lékaře, je od zákroku upuštěno a společně se hledají jiné alternativy. Pokud se vzájemně domluvíte na operačním řešení, bude Vám podrobně objasněn princip zákroku.

Jak probíhá operace plastika břicha?

 • existuje několik variant operačního zárkoku (kompletní nebo částečná abdominoplastika)
 • při plastice břicha je odstraněna přebytečná kůže s tukovou vrstvou
 • zpevní se vlastní břišní stěna sešitím přímých břišních svalů
 • Plastiku břicha lze doplnit o liposukci

Plastická operace břicha přináší velmi efektní výsledky nejen estetické, ale i funkční.

Hospitalizace po plastické operaci břicha

 • Plastika břicha se provádí v celkové anestezii
 • Po operaci je klient uložen na pooperačním pokoji pod permanentním dohledem odborného lékaře a sestry
 • Po této operaci je nutná 2 - 4 denní hospitalizace pod odborným dohledem lékaře a sestry.

Rekonvalescence po plastice břicha

Vzhledem k tomu, že rekonvalescence po plastice břicha je proces ryze individuální, závisí nejen na daných schopnostech hojení organismu každého jedince, ale je i odrazem svědomitosti každého klienta, jak dodržuje pooperační pokyny lékaře.

 • 1 - 2 týdny po výkonu je nutný klidový režim v domácím ošetřování
 • další týden je možné se zapojit do klidnějšího pracovního režimu, dle druhu zaměstnání
 • plná fyzická zátěž je možná zpravidla po šesti týdnech
 • stehy se odstraňují zpravidla za dva týdny po výkonu.
 • kompresní prádlo, v podobě speciálního korzetu, je nutné nosit minimálně šest týdnů po výkonu.
 • pro rychlé a dobré hojení jizev a jejich estetický vzhled ozařujeme vzniklé jizvy na naší klinice po odstranění stehů biostimulačním laserem

Veškeré další podrobnosti, které se týkají právě Vašeho estetického problému Vám ochotně sdělí lékař při vstupní konzultaci a vyšetření.

„Dobrý den, nedávno jsem absolvovala plastiku břicha na Klinice Laser Esthetic. Po porodech a nevhodném životním stylu jsem přibrala 40 kg, což se mi nepodařilo nikdy shodit. V posledním roce jsem sice trochu zhubla, ale přesto jsem se styděla ukázat v plavkách nebo těsnějším tričku. Tak jsem chodila ve volném oblečení typu "pytel" a sportu se vyhýbala.
Po dvou letech rozhodování a šetření jsem se rozhodla podstoupit plastiku břicha. 50 tisíc, které vše nakonec stálo, jsem šetřila opravdu dlouho. První tři dny po operaci jsem si říkala, že to byl můj nejhorší nápad v životě. Avšak bolest po třech dnech ustoupila, po třech týdnech jsem se cítila úplně v pořádku a z operace už si pamatuji jen to dobré. Neskutečně milé sestřičky a úžasné prostředí kliniky, samozřejmě i vynikající přístup pana doktora, žádné úšklebky nad mojí postavou. Myslím, že právě tato operace je ze všech estetických operací nejvíce vidět. Mám ploché bříško, pas, kupuji si těsná trička a nové plavky, ráda ukazuji svoji novou postavu. Přátelé jsou v šoku, v dobrém. Mé rozhodnutí mi schválili. A já se těším, až za dva měsíce začnu sportovat. Nemohu se bohužel podepsat, jsme veřejně činná osoba, tak alespoň iniciály M.C“

M. C.
Spokojená klientka

Cena plastických operací břicha

Ukázky výsledků plastiky břicha


Máte zájem o plastiku břicha? Objednejte se na konzultaci!


Označené* položky jsou povinné.

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnosti Laser Esthetic s.r.o., k zpracování vašich údajů za účelem reakce na váš dotaz a berete tímto na vědomí, že standardní email je nezabezpečený komunikační kanál Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat.Co o nás říkají naše spokojené klientky

Byla jsem na plastické operaci horních víček, klinika Laser Esthetic je moc příjemné zařízení, personál byl vstřícný a pan doktor byl taky moc fajn, bylo vidět, že je profesionál, s výsledkem jsem moc spokojená (po týdnu žádné otoky ani modřiny), stejně tak i s celou péčí.

Michaela N.

Pan doktor mi dělal plastiku nosu, výsledek je skvělý. Pan doktor byl moc milý a se zájmem se mi věnoval, prostředí na klinice Laser Esthetic bylo příjemné a nezanedbali ani pooperační péči - naopak. Veliká spokojenost.

Romana M.

Velmi profesionální a osobní přístup nejen pana MUDr. Krejči, ale celého personálu. Všechny moje otázky byly vždy podrobně a srozumitelně vysvětleny. Velmi kvalitní pooperační péče. Výsledek operace je přesně dle mých představ a očekávání. Jsem velmi spokojená.

Locknah

Byla a jsem velmi spokojená s přístupem a výsledkem operace a péče o mě před i po zákroku. Klinika Laser Esthetic zajišťuje příjemné prostředí, kvalifikovaný personál a byla pro mě správnou volbou. Prsa vypadají přirozeně k mé postavě, lékař mi vše vysvětlil a pomohl mi se dobře rozhodnout. Všem na klinice patří velký dík.

Jana

Musím kliniku doporučit. Byla jsem objednaná jen na konzultaci odstranění znaménka, a odcházela jsem již bez něj. :) Je vidět, že na klinice všechno šlape bez problému, a bez dlouhého čekání. Personál vstřícný a paní doktorka Bedřichová moc milá a ochotná.

Destal

Podstoupila jsem na klinice Laser Esthetic laserovou depilaci několika oblastí (podpaží, nohy, bikiny). S účinky jsem moc spokojená. Stejně tak s milým a ochotným personálem. Opravdu vřele doporučuji!

Anonymní zákaznice

Úžasná klinika, skvělý přístup personálu a hlavně pana MUDr. Miroslava Krejči. Jsem necelé dva měsíce po operaci, jizvy se krásně hojí a já mám pocit, že žiji nový život. Opět se cítím jako žena a zvedá se mi sebevědomí. Po porodech uvažuji i o úpravě povislého bříška. A pokud se rozhodnu, volba je jasná.

Anonymní zákaznice

Certifikát kvality a bezpečí
poskytovaných zdravotních služeb

Klinika Laser Esthetic splnila přísné standardy a obhájila Certifikát kvality a bezpečí v poskytování zdravotních služeb. Tato významná akreditace je známkou toho, že se mohou pacienti i zaměstnanci cítit v našem zařízení bezpečně, a že dbáme na kvalitu a vysokou odbornost poskytovaných služeb.

Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci
Nebo přímo volejte
+420 739 308 021
+420 221 666 142