Operace vpáčených bradavek

Prsní bradavky se někdy nevyvinou tak, jak by měly. Pro ženu je to problém, protože bradavky dotvářejí siluetu ženského ňadra, jsou významnou erotogenní zónou a důležitým nástrojem při kojení miminka.

Prsní bradavky se někdy nevyvinou tak, jak by měly. Pro ženu je to problém, protože bradavky dotvářejí siluetu ženského ňadra, jsou významnou erotogenní zónou a důležitým nástrojem při kojení miminka. Proto jsou vpáčené bradavky nejen vadou kosmetickou, ale i funkční (mohou ztížit nebo zabránit kojení). Obraťte se proto na tým zkušených lékařů kliniky Laser Esthetic, kteří vám s tímto problémem rádi pomohou.


Zákrok je prováděn v lokální anestezii. Ihned po operaci můžete jít domů, protože není nutná žádná další hospitalizace.

Problém vpáčených bradavek navíc ztěžuje hygienu a může docházet k nepříjemným kožním zánětům v místě vtažení. Mohou se vyskytovat jednostranně nebo na obou stranách.

Vpáčené bradavky vznikají nejčastěji jako následek chybného vývoje prsní bradavky, kdy se tzv. epitelová jamka nezdvihne a nepřemění na prsní bradavku. Tento stav bývá dědičný. Může ale vzniknout i v průběhu života jako následek některých operací prsů nebo při zánětlivých či nádorových onemocněních prsu.

MUDr. Miroslav Krejča, Ph.D
primář plastické chirurgie kliniky

Co vás čeká před operací?

Operační zákrok nevyžaduje složitou přípravu a standardně tuto operaci provádíme v lokální anestezii. Není tedy nutná žádná hospitalizace. Dokonce vás nečeká ani výrazné omezení společenského či pracovního života.

Před operací je vhodné absolvovat sonografické vyšetření prsů, které se provádí bez dlouhých čekacích dob na naší klinice.

Kontraindikací operace by mohly být určité krvácivé stavy, vážná celková onemocnění a akutní zánětlivé stavy v místě bradavek nebo jejich okolí.


Pacientka musí být poučena, že při výkonech s přerušením mlékovodů je do budoucna velké riziko nemožnosti kojení.

Jak probíhá operace vpáčených bradavek?

Operační metody jsou různé. Při zákroku, kdy je snaha o zachování mlékovodů, dochází bohužel často k recidivám. Velice úspěšné jsou i velmi jednoduché operace, při kterých se přeruší mlékovody a ostatní zkrácené struktury ostrou jehlou nebo úzkým skalpelem a bradavka se v budoucí poloze zafixuje na 2-3 týdny chirurgickými špendlíky (obdoba piercingu).

Co vás čeká po operaci?

Pooperační péče spočívá jen v několika málo převazech. Chirurgické špendlíky odstraňujeme za 2-3 týdny po operaci. Stehy odstraňujeme asi za 8-10 dní po zákroku.

Cena operace vpáčených bradavek

Máte zájem o operaci vpáčených bradavek? Napište nám!


Označené* položky jsou povinné.

Odesláním tohoto formuláře udělujete souhlas společnosti Laser Esthetic s.r.o., k zpracování vašich údajů za účelem reakce na váš dotaz a berete tímto na vědomí, že standardní email je nezabezpečený komunikační kanál Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat.Co o nás říkají naše spokojené klientky

Byla jsem na plastické operaci horních víček, klinika Laser Esthetic je moc příjemné zařízení, personál byl vstřícný a pan doktor byl taky moc fajn, bylo vidět, že je profesionál, s výsledkem jsem moc spokojená (po týdnu žádné otoky ani modřiny), stejně tak i s celou péčí.

Michaela N.

Pan doktor mi dělal plastiku nosu, výsledek je skvělý. Pan doktor byl moc milý a se zájmem se mi věnoval, prostředí na klinice Laser Esthetic bylo příjemné a nezanedbali ani pooperační péči - naopak. Veliká spokojenost.

Romana M.

Velmi profesionální a osobní přístup nejen pana MUDr. Krejči, ale celého personálu. Všechny moje otázky byly vždy podrobně a srozumitelně vysvětleny. Velmi kvalitní pooperační péče. Výsledek operace je přesně dle mých představ a očekávání. Jsem velmi spokojená.

Locknah

Byla a jsem velmi spokojená s přístupem a výsledkem operace a péče o mě před i po zákroku. Klinika Laser Esthetic zajišťuje příjemné prostředí, kvalifikovaný personál a byla pro mě správnou volbou. Prsa vypadají přirozeně k mé postavě, lékař mi vše vysvětlil a pomohl mi se dobře rozhodnout. Všem na klinice patří velký dík.

Jana

Musím kliniku doporučit. Byla jsem objednaná jen na konzultaci odstranění znaménka, a odcházela jsem již bez něj. :) Je vidět, že na klinice všechno šlape bez problému, a bez dlouhého čekání. Personál vstřícný a paní doktorka Bedřichová moc milá a ochotná.

Destal

Podstoupila jsem na klinice Laser Esthetic laserovou depilaci několika oblastí (podpaží, nohy, bikiny). S účinky jsem moc spokojená. Stejně tak s milým a ochotným personálem. Opravdu vřele doporučuji!

Anonymní zákaznice

Úžasná klinika, skvělý přístup personálu a hlavně pana MUDr. Miroslava Krejči. Jsem necelé dva měsíce po operaci, jizvy se krásně hojí a já mám pocit, že žiji nový život. Opět se cítím jako žena a zvedá se mi sebevědomí. Po porodech uvažuji i o úpravě povislého bříška. A pokud se rozhodnu, volba je jasná.

Anonymní zákaznice

Certifikát kvality a bezpečí
poskytovaných zdravotních služeb

Klinika Laser Esthetic splnila přísné standardy a obhájila Certifikát kvality a bezpečí v poskytování zdravotních služeb. Tato významná akreditace je známkou toho, že se mohou pacienti i zaměstnanci cítit v našem zařízení bezpečně, a že dbáme na kvalitu a vysokou odbornost poskytovaných služeb.

Přijďte se k nám nezávazně
poradit na osobní konzultaci
Nebo přímo volejte
+420 739 308 021
+420 221 666 142